Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projektování v MŠ

V oblasti projektování v naší mateřské škole se zmíníme o  těchto projektech: 

 

Zapojili jsme se do ekologického projektu „ Malý zahradníček“. Pomáháme přírodě venku,  kde se staráme o naši zahradu a přírodu celkem. Ve třídě pak pozorujeme a pěstujeme rostlinky, živočichy, děláme záznamy do badatelských knih a zkoumáme jako praví ,,Zkoumálkové". Také sbíráme papír, abychom odlehčili přírodě. Dále víčka od pet lahví pro nemocnou kamarádku. Nezapomínáme na jednotlivé dny v kalendáři věnované přírodě.

 

Také projekt „Celé Česko čte dětem“ jsme uvítali s nadšením. Zapojí se do něho mnoho rodičů, příbuzných a známých rodin dětí z mateřské školy, osobností města Skutče a okolí. Zpětná vazba je pro nás velmi přínosnou v další práci s dětmi. Rodiče a děti prezentují pravidelné každodenní čtení doma zápisem o přečtené knize na společný záznamový arch, ukázkou dané knihy a vyprávěním obsahu knihy ostatním dětem. Součástí projektu je také Velké a malé čtení. Podrobné informace jsou k dispozici v konkrétně vedených záznamech a materiálech o projektech.

Co je projekt ,,Zdravá pětka"?  ,,Když budeš jíst pravidelné 5× denně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeš se cítit lépe a budeš se snáz soustředit nejen na školu, ale hlavně na věci, které tě baví. A to celý den - od snídaně po večeři!" říká nám tento projekt. Děti se tak nenásilnou formou budou učit zdravému životnímu stylu, který je tak potřebný v současné uspěchané společnosti.

Spolupracujeme se základními školami ve Skutči a ZUŠ Skuteč na projektech pro předškoláky, kteří navštěvují akce těchto škol a pracovní dílny, kde se děti seznamují s prostředím školy, pedagogy a formou práce.